ALEKSİC: ŞAMPİYONLUK İÇİN İYİ BİR ŞANSIMIZ VAR

Türkiye Futbol Federasyonunun Tam Saha Dergisi’nde röportajı yer alan Danijel Aleksic, Süper Lig‘deki şampiyonluk yarışı, takımının ve kendisinin performansı ile yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını hakkında değerlendirmede bulundu.

SÜPER LİG PUAN DURUMUCorona virüs salgını nedeniyle mart ayından bu yana maç oynanmayan Süper Lig’de 26 haftada 53 puan topladıklarını ve averajla Trabzonspor’un ardından ikinci olduklarını aktaran tecrübeli futbolcu, “Şu ana kadar iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Trabzonspor’la aynı puandayız ve zirvedeyiz. Şampiyonluk için iyi bir şansımız var. Türkiye Kupası’nda şanssız bir şekilde elendik, UEFA Avrupa Ligi’nde iyi gidiyoruz. Süper Lig’de de şansımız yüksek. Çok kaliteli bir teknik direktör ve çok kaliteli futbolculara sahibiz. Ligde iyi bir konumdayız. Hepimiz katkı sağlamak için çok çaba harcıyoruz. Şu an sağlıklı kalmak, çok çalışmak ve şampiyonluk yarışına iyi bir şekilde geri dönmek öncelikli amacımız.” ifadelerini kullandı.Bireysel performansından memnun olmadığını anlatan Aleksic, “İki ay sakatlığım sebebiyle sahalardan uzak kaldım. Üstelik tam formumu yakalamaya başladığım bir dönemde talihsiz biçimde kolumu kırdım. İki ay sahalardan uzak kaldığınızda iyi bir şekilde geri dönmek için zamana ihtiyacınız oluyor. Lige verilen aradan önce Kopenhag’ı kendi sahamızda mağlup etmeyi başardık. Trabzonspor karşısında da deplasmanda kabul edilebilir bir sonuç aldık. İlk 11’de istikrarlı bir biçimde şans bulduğum için çok mutluyum. Daha iyi olabileceğimi biliyorum ve fiziksel olarak güçlenmek için her şeyi yapıyorum. Çok daha iyi performans sergileyebileceğimi bildiğim için şu anki performansımdan çok mutlu değilim. Ancak en önemi çok olansi, şampiyonluk için elimizde büyük bir fırsat var ve Avrupa Ligi’nde bir üst tura çıkmak için şansımız yüksek. Takım olarak başarılı olmamız benim bireysel performansımdan daha önemi çok olan.” diye konuştu.

Danijel Aleksic, koronavirüs salgını sürecine en inanılmaz hızlı şekilde uyum sağlayacak takımın başarılı olacağını belirtti.Lige verilen uzun aradan sonra sakatlıkların yaşanabileceğini aktaran turuncu-lacivertli futbolcu, “Sonuçları öngörmek çok zor. Sekiz maç kaldı fakat bu sekiz maçı hangi şartlar altında oynayacağımızı bilmiyoruz. Oyuncuların döndüklerinde form durumlarının nasıl olacağı konusunda bir fikrimiz yok. Umarım yaşanmaz ancak döndüğümüzde sakatlık riskimiz çok fazla. Şampiyonluğa ulaşacak takım, daha az sakatlık yaşayan takım olacak gibi görünüyor. Yaşadığımız bu duruma en inanılmaz hızlı şekilde uyum sağlayan başarılı olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Aleksic, koronavirüs salgını sürecinde ülkesi Sırbistan’a dönmeyerek Türkiye’de kaldığını ve kendilerini güvende hissettiklerini vurguladı.Evde oğlu ve ikiz kızlarıyla iyi vakit geçirdiğini anlatan 29 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Sırbistan’a dönmek istemedik. Çünkü burada güvende hissediyoruz. Ayrıca küçük çocuklarımla bu zamanda seyahat etmek akıllıca bir fikir gibi gelmedi. Ailemi risk altında bırakmak istemedim. Ülkemde evde kalmakla burada evde kalmak aynı şeyler. Ailem de burada ve daha rahat, güvende hissediyoruz. Hep beraberiz. Ben bu süre içinde burada kalmayı tercih ettim ve pişman değilim.” ifadelerini kullandı.

Restbet385.com

restbet önerdiğimiz önemli bir casino sitedir.You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir