BAKAN ÇAVUŞOĞLU AÇIKLADI!

Türkiye’nin Kovid-19 salgınıyla mücadelede aldığı tedbirler ve yürüttüğü başarılı çalışmaların tüm dünyaya model olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, bu sürecin Türkiye’deki sağlık sisteminin ne denli güçlü olduğunu ortaya koyduğunu dile getirdi.

Çavuşoğlu, içeride salgınla mücadele ederken yurt dışına da yardımlarda bulunduklarına dikkati çekerek diğer ülkelerden gelen yardım taleplerine Türkiye’nin kendi ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak yanıt vermeye çalıştıklarını belirtti.

İşte İstanbul’un son korona virüs haritası!.. 49 mahallede durum kritik!Sağlık

 Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının getirilmesi anlamında yürüttükleri çalışmalara da değinen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“Salgın yaygınlaştıkça Türkiye’ye tahliye talepleri oldu. Şimdiye kadar 103 ülkeden 65 binden fazla vatandaşımızı Türkiye’ye döndürdük. 16 Nisan’da Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) talimatıyla ikinci tahliyeyi başlattığımızı duyurmuştuk. O günden bu yana da 83 ülkeden 157 seferle 30 bine yakın vatandaşımızı ülkemize döndürdük. Önümüzdeki günlerde de vatandaşlarımızı getirmeye devam edeceğiz.”

Çavuşoğlu, “Maalesef bugüne kadar yurt dışında 473 vatandaşımız hayatını kaybetti.” ifadesini kullanarak bu vatandaşlardan 350’den fazlasının cenazesini Türkiye’ye getirdiklerini kaydetti.

Restbet376.com

betpas330 önerdiğimiz önemli bir sitedir.You may also like...

4 Responses

 1. serisi dedi ki:

  Restbet380.com sonra Göztepe ve Trabzonspor’u sahasında 1-0 mağlup ederek 6 puana

 2. Bakkal: dedi ki:

  Restbet383.com bulduk, sonra pozisyonları değerlendiremedik, devre biterken bir gol daha bulduk.

 3. 'Hedefimiz dedi ki:

  Restbet385.com Benzia (Eljif dk. 84 ?), Slimani 
  Yedekler: Berke,

 4. Ahmet dedi ki:

  Restbet385.com Beşiktaş derbisinde takımını yalnız bırakacak.
  Alanyaspor ile Galatasaray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir