İBB’DEN MASKE İDDİALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde, İETT’nin Mayıs ayında satın aldığı maskelerle ilgili haber, değerlendirme ve iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“İYİ NİYETLİ OLMAYAN İDDİALARDIR”

İBB açıklamasında, “İETT şoförleri için pandemi döneminde satın alınan maskelerle ilgili yaratılmak istenen gündem, zorlama, amacı görmezden gelen, iyi niyetli olmayan iddialardır. Salgın döneminde en zor görevi yapan meslek grupları arasında yer alan İETT şoförlerinin sağlığını korumak İBB’nin de iştiraki İETT’nin de en öncelikli görevidir” ifadeleri yer aldı.

Düğün yapacaklar dikkat! Uzman profesör tarih verip uyardıTürkiye

“DOĞRDUDAN ALIM YÖNTEMİ İLE GERÇEKLEŞTİ”

İETT şoförlerinin kullanması amacıyla Mayıs ayında 100 bin özel nitelikli maske satın alındığı belirtilen açıklamada, “Satın alma işlemi salgın nedeniyle mevzuatın izin verdiği şekilde doğrudan alım yöntemi ile gerçekleştirilmiştir” denildi.

“12 SAAT DAYANIKLIDIR”

Maskelerin özellikleriyle ilgili ise şu bilgilendirmeler paylaşıldı;

Alınan maskeler 12 saat dayanıklıdır. Diğer maskelerden değişik olarak sıvı geçirmezdir. Hastalığın sıvı teması ile yayılma ihtimali yüksek olduğundan böylesi maskelerin tercih edilmesi İETT şoförlerinin sağlığı için en doğru karardır.

Son depremler…. ABD’nin Los Angeles kentinde 5,5 büyüklüğünde depremDünya

Ayrıca bu maskeler elle iplik dikişi değil makine marifetiyle ultrasonik şerit dikişlidir. Yine kulakta bir rahatsızlık yaratmaması için halkaları şerit esneklik taşımaktadır.

Koruma özelliğinin daha yüksek olması için diğerlerinden daha büyük ebatlı maskeler tercih edilmesi yoluna da gidilmiştir.

Restbet382.com

restbet381 önerdiğimiz önemli bir casino sitedir.You may also like...

1 Response

  1. dava dedi ki:

    Restbet384.com 9’a çıkardı. Süper Lig’de ilk 3 haftada gol atamayan ve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir