TULİPBET201.COM GÜVENLİ İSMİbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

Tulipbet201.com

restbet358.com yeni giriş adresi olup, üyeliğinizi hemen başlatabilirsiniz.

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü (COVID-19) salgını nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde spor faaliyetleri durdu. En çok izlenen spor olan futbolun da en büyük ligleri geçtiğimiz hafta kepenk kapattı. KPMG Football Benchmark ekibi, dünyanın en çok izlenen beş büyük liginin (İngiltere Premier Lig, İspanya La Liga, Almanya Bundesliga, İtalya Serie A, Fransa Ligue 1) corona virüsü (COVID-19) salgını nedeniyle ekonomik kaybını araştırdı.

Maç günü, yayın ve ticari gelir elde edemeyecek olan beş büyük ligdeki kulüplerin kaybı 4 milyar Euro’yu bulacak.

Dünyanın en büyük beş ligi ve UEFA organizasyonları belirli bir tarihe kadar maçları ertelese de liglerin tamamen iptali de gündemde… Şu ana kadar beş büyük ligde ve UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nde 541 karşılaşmanın durumu belirsizliğini koruyor.


Bu ligler arasında en büyük gelir kaybını ise İngiltere Premier Lig yaşayacak. Dünyanın en çok izlenen liginin tahmini gelir kaybının 1 milyar 150 milyon Euro ile 1 milyar 250 milyon Euro arasında olması bekleniyor.

La Liga’da 800-950 milyon Euro, Bundesliga’da 650-750 milyon Euro, Serie A’da 550-650 milyon Euro, Ligue 1 de ise 300-400 milyon Euro arasında bir kaybın olacağı tahmin ediliyor.

KPMG Spor Sektör Lideri Hakan Uçak, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Dünya ekonomisi corona virüsü salgını nedeniyle çıkmaza girmiş durumda. Bu salgın futbolu da ciddi bir şekilde etkiledi. Liglerin iptali nedeniyle spor kulüpleri büyük gelir kayıpları yaşayacak. Kulüpleri gelir kayıpları nedeniyle ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç bekliyor. Oyuncu maaşları, ticari anlaşmaları gibi birçok iyi kazanç ödemeleri var. Tabii kulüplerin salgınlar konusunda sigortası olup olmadığı da önem kazanıyor. Dünyadaki birçok oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran’da sona erecek. Bu konuda nasıl bir yol izlenecek. Bunların hepsi futbol dünyasının önümüzdeki günlerde en büyük sorunları olacak.”

İLGİLİ HABER

Eski Fenerbahçeli Lazar Markovic bir notla kalpleri fethetti!betpas önerdiğimiz bir sitedir.

You may also like...

4 Responses

 1. çıktı! dedi ki:

  Restbet359.com diğer yıldızları Leon Goretzka ve Joshua Kimmich de koronavirüs ile

 2. dedi dedi ki:

  Restbet372.com çalışmaya başladık. Şu anda haftanın 4 günü çalışıyoruz. Çalışmalarımız

 3. kestik' dedi ki:

  Restbet377.com şutunda top direğin hemen üstünden dışarı çıktı.
  66.

 4. kestik' dedi ki:

  Restbet385.com sezon Oğuz Kağan Güçtekin ilk kez 11’de yer aldı. 19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir