TÜYLER ÜRPERTEN HABER ABD’DEN GELDİ!

New York Valisi Andrew Cuomo, Sağlık Bakanlığı’nın daha önce tespit edilen vakaları incelediğini duyurdu.

Korona virüs salgınıyla mücadele ederken İngiltere, İtalya’nın da aralarında bulunduğu en az 6 ülkede çocuklarda bağışıklık sisteminde ciddi sorunlar tespit edilen ve yoğun bakımda tedavi gerektiren nadir bir hastalık tespit edilmişti.

“Vücutta birden fazla sistemi etkileyen inflamatuar rahatsızlık” olarak adlandırılan hastalığın Kovid-19 enfeksiyonuyla bağlantısı olduğu tahmin ediliyor. Hastalıkla ilgili araştırmalar sürerken ABD’nin New York kentinde 5 yaşındaki bir çocuğun öldüğü haberi geldi.

Çoğunlukla Kovid-19 nedeniyle enfekte olan çocukları etkilediği düşünülen belirtileri toksik şok sendromu ve Kawasaki hastalığına benzeyen bu hastalık yüksek ateş, ishal, kusmaya neden oluyor, kalp fonksiyonlarını etkilediği ve damar iltihaplanmasına yol açıyor.

Kovid-19 kabusunda bugün… Gelen haberler iyi değil!Sağlık

Milliyet’in haberine göre New York Valisi Andrew Cuomo,hastalık nedeniyle en az bir ölüm gerçekleştiğine dikkat çekerek, “Şu anda araştırmalar sürüyor ancak bu hastalık nedeniyle başka ölümlerde gerçekleşmiş olabilir” dedi. Cuomo, 73 çocuğun “pediatrik multisistem enflamatuar sendromu olarak adlandırılan hastalıktan etkilendiğini söyledi.

Cuomo, sağlık bakanlığının daha önce tespit edilen vakaları incelediğini ve korona virüsüyle ilişkilendirilen bu nadir hastalık nedeniyle daha önce gerçekleşen çocuk ölümlerinin araştırıldığını dile getirdi.

Cuomo, “Nadir de olsa, Kovid-19’dan etkilenen çocukların Kawasaki hastalığına benzer semptomlar veya damarlarda iltihaplanmaya neden olan toksik şok benzeri belirtilerle hastalandığı vakalar tespit ediliyor” dedi.

Restbet376.com

restbet önerdiğimiz önemli bir casino sitedir.You may also like...

2 Responses

  1. izle dedi ki:

    Restbet385.com Kalkavan Cisse’ye ikinci sarı kartı göstererek kırmızı kartla dışarı gönderirken,

  2. her dedi ki:

    Restbet387.com durum. Ama şuanda daha geçiş süreci. Tahmin ediyorum bir süre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir